Зупинення судом дії постанови НКРЕКП дає шанс Україні зберегти експорт струму, – Климпуш-Цинцадзе

Призупинення судом рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, щодо запровадження додаткового платежу для експортерів електроенергії дає можливість Україні зберегти експорт струму. Про це заявила голова парламентського комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе в ефірі телеканалу "Україна 24".

Об этом сообщает Руспрес

"Це сьогодні дає нам можливість повернутися до адекватної практики, як це передбачено додатком 27 до Угоди про асоціацію, який ми ратифікували в червні місяці минулого року, і в якому узгодили, що всі суттєві зміни до нашого законодавства по ринку електроенергії, оскільки ми хочемо інтегруватися до європейських енергетичних ринків, будемо узгоджувати з Європейською комісією і будемо чути також Європейське енергетичне співтовариство", – сказала Климпуш-Цинцадзе.

Новини
Суд призупинив рішення НКРЕКП, розкритиковане європейцями, щодо експорту електроенергії

На її думку, призупинення судом рішення НКРЕКП дає можливість регулятору його переглянути. Вона також нагадала, що Енергетичне співтовариство ЄС висловлювалось проти такої ініціативи НКРЕКП, зазначивши, що вона протирічить законодавству ЄС.

"Це дає можливість зараз НКРЕКП також подумати над тим, що, можливо, варто врахувати зауваження Енергетичного співтовариства, і вернутися до попереднього регулювання щодо незапровадження додаткових платежів за експорт електроенергії з України", – зазначила Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, 12 лютого Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження і тим самим призупинив дію ухваленої 7 лютого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКП) правки до Кодексу системи передачі в частині накладення плати за передачу на експортерів електроенергії.

Раніше Енергетичне співтовариство Європейського Союзу звернулось до НКРЕКП з проханням не приймати зміни до Кодексу системи передачі в частині введення тарифу на передачу при експорті електроенергії, оскільки це суперечить європейській практиці і законодавству.

Компанії-постачальники електроенергії в колективній заяві попереджали, що в разі ухвалення НКРЕКП змін до Кодексу системи передачі експорт електроенергії може повністю припинитися.

Не набридаємо! Тільки найважливіше — підписуйся на наш Telegram-каналДжерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/zupinennya-sudom-dii-postanovi-nkrekp-dae-shans-ukraini-zberegti-eksport-strumu-klimpush-tsintsadze.htm”